Copil din Harghita, accidentat mortal pe trecerea de pietoni

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un baiat in varsta de 12 ani din localitatea Vlahita, judetul Harghita, a murit, marti, dupa ce a fost accidentat mortal de o masina pe trecerea de pietoni. L.L. era elev in Toplita si se indrepta

Un baiat in varsta de 12 ani din localitatea Vlahita, judetul Harghita, a murit, marti, dupa ce a fost accidentat mortal de o masina pe trecerea de pietoni. L.L. era elev in Toplita si se indrepta spre scoala in momentul in care intentiona sa traverseze, pe trecerea de pietoni, DN13 care strabate orasul Vlahuta. Baiatul s-a asigurat in prealabil, dupa care a pasit pe carosabil pentru a trece strada. La numai cateva secunde, un autoturism Opel Manta condus de Gyorgy Marton (31 de ani), din localitatea Capalnita, care rula cu viteza mare, l-a lovit in plin, aruncandu-l la cativa metri. Copilul a fost transportat de urgenta la spital, insa a murit pe drum, in masina Ambulantei, din cauza leziunilor grave provocate de impactul puternic. Gyorgy Marton este cercetat in stare de libertate pentru ucidere din culpa si risca o pedeapsa cu inchisoarea de pana la cinci ani.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite