Centrul Infotrafic: Aglomeraţie pe Valea Prahovei. Se circulă în coloană de la ieşirea din Predeal până în Buşteni
0
Traficul rutier este aglomerat, duminică după-amiază, pe Valea Prahovei, pe sensul de mers către Bucureşti, circulându-se în coloană de la ieşirea din Predeal până în Buşteni.
Potrivit Centrului Infotrafic al Poliţiei Române, la ora 14.00, traficul este intens pe DN1, pe Valea Prahovei, pe sensul de mers către Bucureşti, circulându-se în coloană de la ieşirea din Predeal până în Buşteni.
Coloane de maşini s-au format şi pe DN7, în zona Bascov-Valea Ursului, pe sensul de mers Râmnicu-Vâlcea - Piteşti, deoarece unii şoferi încetinesc mai mult decât este necesar sau chiar opresc la o trecere la nivel cu o cale ferată închisă.
Conform sursei citate, pe DN7C-Transfăgărăşan, până la ora 15.00, se desfăşoară un maraton între Cabana Capra şi Bâlea-Cascadă, astfel că poliţiştii le recomandă şoferilor să fie prudenţi când depăşesc sportivii.