Pavel Filip întreprinde o vizită de lucru în Ucraina. Care este agenda premierului
0
Pavel Filip va întreprinde vineri, 8 septembrie, o vizită de lucru la Odesa, Ucraina. Premierul va avea o întrevedere cu omologul său ucrainean, Volodimir Groisman, şi va participa la ediţia a II-a a Conferinţei internaţionale de transport de nivel înalt „Coridoarele integrate de transport Europa-Asia”. Ulterior, cei doi oficiali vor susţine o conferinţă de presă.
Agenda vizitei:
Ora 13.50 – 14.00 - Întrevederea bilaterală a premierului Pavel Filip şi prim-ministrului Ucrainei,Volodimir Groisman
Ora 14.00 – 15.00 – Participarea celor doi premieri la Conferinţa internaţională de transport de nivel înalt „Coridoarele integrate de transport Europa-Asia”
Ora 15.00 – 15.20 - Conferinţa de presă comună a prim-ministrului Pavel Filip şi a premierului ucrainean, Volodimir Groisman.