vivo intră în magazinele locale: Flanco, Altex şi Media Galaxy
0
vivo, al 5-lea mare producător de smartphone-uri la nivel mondial, îşi extinde reţeaua de parteneri de distribuţie în România.
Din data de 21 iulie, produsele vivo sunt disponibile pentru achiziţie în reţeaua online a distribuitorului Flanco, iar din data de 26 iulie, în magazinele online Altex şi Media Galaxy.
Portofoliul local de produse vivo cuprinde modelele mid-range din gama Y - Y72 5G, Y70, Y20s, Y11s, dar şi smartphone-urile recent lansate, flagship-ul realizat în colaborare cu compania ZEISS pentru tehnologia de imagistică - vivo X60 Pro, şi noul vivo V21 5G, smartphone-ul cu tehnologie de top pentru camera selfie.
Cu sediul central în China şi o reţea de 10 centre R&D în Shenzhen, Dongguan, Nanjing, Beijing, Hangzhou, Shanghai, Xi’an, Taipei, Tokyo şi San Diego, vivo se concentrează pe dezvoltarea de tehnologii de ultimă generaţie, inclusiv 5G, inteligenţă artificială, design industrial, fotografie şi alte tehnologii în curs de dezvoltare.
vivo a înfiinţat cinci hub-uri de producţie (inclusiv un centru de producţie autorizat de brand), în China, Asia de sud şi sud-est, cu o capacitate de producţie anuală de aproape 200 de milioane de telefoane inteligente. În acest moment, vivo şi-a extins reţeaua de vânzări în peste 40 de ţări şi regiuni şi este apreciat de peste 400 de milioane de utilizatori din toată lumea.