VIDEO Real Madrid - Celta Vigo: 3-0. Cristiano Ronaldo a revenit după două luni şi a atins 400 de goluri în toată cariera, reuşită dedicată lui Eusébio

0
Cristiano Ronaldo a înscris un gol, pe care i l-a dedicat lui Eusébio FOTO Reuters

Real Madrid a înregistrat o victorie în meciul cu Celta Vigo, disputat luni, pe teren propriu. Echipa lui Carlo Ancelotti a câştigat partida cu 3-0, iar Cristiano Ronaldo a bifat o nouă reuşită personală.

Prima repriză s-a încheiat fără goluri şi abia în minutul 67 Karim Benzema „spart gheaţa“, după ce a profitat de pasa lui Jesé şi a înscris de la colţul lung. După câteva încercări, Cristiano Ronaldo a reuşit să majoreze scorul în două rânduri (82', 90+3'), bifând golul cu numărul 400 în toată cariera sa, reuşită pe care i-a dedicat-o fostului mare fotbalist Eusébio, decedat recent.