VIDEO Reacţie superbă a Simonei Halep, la ultima minge a meciului cu Garcia. Cum a trăit tatăl ei finalul partidei

0
Simona Halep

Simona Halep a debutat cu dreptul la Turneul Campioanelor, trecând în prima partidă de franţuzoaica Caroline Garcia.

Simona a câştigat cu 6-4, 6-2, dar dincolo de scor a arătat un joc consistent, cel puţin în setul secund ea dominându-şi autoritar adversara. Simona a condus-o pe aceasta cu 5-1 şi a încheiat partida cu 6-2, ira la ultima minge a avut o reacţie apreciată ca fiind minunată de comentatorii WTA.

Garcia a lovit mingea puternic, iar arbitrul a strigat out, moment în care o parte  a publicului a început să se bucure. Halep a ridicat din umeri ca un copil, ferindu-se să pozeze în învingătoare şi aşteptând reluarea video. Care a confirmat victoria ei. Rezumatul postat de WTA îl surprinde şi pe Stere Halep în tribune, bucurându-se pentru succesul fiicei sale.

Vezi AICI pe cine va întâlni mai departe Halep şi când e programat meciul

Intervenţie importantă a lui Darren Cahill în primul set. Vezi AICi ce sfat i-a dat el Simonei