VIDEO Olăroiu, meci demenţial în China: S-au dat şapte goluri, dintre care cinci în 19 minute

0

Prima ligă din „Ţara Marelui Zid“ a început, după ce asiaticii au reuşit să învingă pandemia. Iar prima etapă a furnizat nişte partide în care desfăşurarea scorului a fost una nebună!

Cosmin Olăroiu a debutat în noul sezon din China cu un meci de infarct! Jiangsu Suning, plasată în grupa A din play-off, a întâlnit Henan Jianye pe stadionul „Pro Soccer Academy Base“ din Dalian, oraş care găzduieşte toate partidele din această serie.

În faţa unor tribune goale, fiindcă nici în China fanii n-au voie pe stadion, deocamdată, cele două formaţii au oferit un spectacol cu şapte goluri.

Henan Jianye a condus cu 2-0, marcând în minutele 6 şi 47. De aici însă a început revenirea echipei lui Olăroiu. Care a înscris de patru ori, între minutele 61 şi 79! De la 2-0 pentru Henan Jianye, scorul a devenit 4-2 pentru Jiangsu Suning, care a luat toate punctele, chiar dacă adversara a mai înscris o dată, în minutul 80, pentru a stabili scorul final: Henan Jianye - Jiangsu Suning 3-4.