VIDEO Chivu, huiduit pe Olimpico. Roma şi Inter au încheiat la egalitate, scor 1-1

0
Chivu a scos un egal pe terenul fostei sale formaţii

În derbyul etapei a 21-a din Italia, AS Roma şi Inter Milano au încheiat nedecis, după golurile lui Francesco Totti şi Rodrigo Palacio din prima repriză.

Cristi Chivu a fost titulat la Inter, fiind fluierat copios de fanii Romei la prima sa atingere de balon. Suporterii romani n+au uitat că fotbalistul român a "trădat" clubul, plecând la Roma şi că fotbalistul român le-a arătat în trecut semne obscene după ce a fost înjurat. Francesco Totti a deschis scorul dintr-o lovitură de pedeapsă obţinută de Bradley. Palacio a egalat în finalul primei reprize.

Este al treilea meci consecutiv fără victorie în campionat pentru Roma (locul 7), care se depărtează şi mai mult de locurile de Liga Campionilor. Portarul român Bogdan Lobonţ a fost rezervă la gazde.