"U" Cluj bate Rapidul cu 1-0. Primul gol al şepcilor roşii din 2015 complică situaţia giuleştenilor

0
Daniel Niculae a ratat marile ocazii ale Rapidului

Rapid a făcut un meci slab la Cluj, a ratat multe ocazii şi nu a putut reacţiona după golul marcat de Castillion în minutul 56.

Două ocazii uriaşe ratate de Daniel Niculae în minutele 44 şi 49 (VIDEO) s-au "răzbunat" pe rapidişti, care s-au văzut conduşi de "U" Cluj după o eroare a lui Buchta de care a profitat olandezul Castillion (VIDEO).

A fost primul gol marcat de "U" Cluj în 2015, care a stabilit şi scorul final: 1-0 pentru alb-negri.

La meci au asistat aproximativ 4000 de spectatori.

După acest joc, "U" Cluj (23 de puncte) a trecut peste Rapid în clasament (22 de puncte). Ardelenii sunt pe 14, giuleştenii pe 15.

U Cluj: Veselovsky - Ciupe, Neag, Skvorc, Bambara - A. Lungu, Costin (52) - Gravenberch (Cr. Munteanu 73), Cepellini (Van der Broek 86), Mengolo - Castillion

Rapid: Buchta - Sapina, Borda (Al. Dan 40), Cmovs, J. Oriol - Garay, Gecov -Meulens (Kikas 67), Coimbra (Benson 60), E Oriol - D. Niculae