Reghecampf: „E greu pentru orice echipă să joace cu noi, nu doar pentru Chiajna“. Ce aşteptări are antrenorul Stelei de la derby-ul cu Dinamo

0

Steaua a învins-o pe Concordia, la Chiajna, scor 4-1, într-un meci din etapa a 20-a. Laurenţiu Reghecampf a vorbit la Digisport despre a doua întâlnire cu ilfovenii, în doar 10 zile, mutările făcute la pauză, când i-a scos pe Chipciu şi Sânmărtean, şi derby-ul cu Dinamo.

Reghecampf, despre…

…meciul cu Chiajna

E normal că ne-am impus, Steaua are un lot valoros, e greu nu doar pentru Chiajna, ci pentru orice echipă care ne întâlneşte. Nu cred că trebuie făcută o comparaţie Steaua şi Chiajna. Am reuşit să marcăm 11 goluri în trei meciuri, ne deranjează însă că am primit un gol. Gazonul a fost ceva..incredibil. Îi cunosc pe cei de aici, ştiu că-şi doresc să aibă condiţii cât mai bune, dar nu înţeleg de ce a arătat gazonul în halul ăsta. Mă bucură că ne-am distanţat în clasament faţă de urmăritoare

…accidentările lui Latovlevici şi Szukala

O să vedem cât de grave sunt în orele următoare. Lato a resimţit dureri la gleznă, unde a avut o problemă mai veche, iar Szukala s-a lovit de un jucător de la Chiajna şi a resimţit o durere

…derby-ul cu Dinamo

Cred că Steaua e mult mai valoroasă şi aşteptăm să vedem acest lucru şi pe teren. E o luptă în trei, şi cu Petrolul şi Astra, dar, atât timp cât noi ne câştigăm meciurile, nu ne interesează ce fac ceilalţi

schimbările la pauză ale lui Chipciu şi Sânmărtean

I-am schimbat pe cei doi la pauză şi pentru că am vrut să risc să ia vreun galben şi să rateze meciul cu Dinamo. Lucian a resimţit şi nişte dureri, iar pe Chipciu am vrut să-l protejez. El era cel mai în contact cu fundaşii adverşi şi se putea accidenta

EXCLUSIV Interviu cu primarul Chiajnei: „Cu Steaua, ne-am dus la predare. Dacă se repetă, se lasă cu destituiri“