Moment tensionat după România-Kosovo. Un jucător kosovar a făcut gesturi obscene către suporterii României

0

Portarul Samir Ujkani, care a fost rezervă la meciul România-Kosovo, a făcut gesturi obscene către fani.

Portarul Samir Ujkani a făcut gesturi obscene către fani FOTO Digi Sport

Samir Ujkani, cel de-al doilea portar al kosovarilor, a făcut gesturi obscene spre suporterii României în timp ce se îndrepta spre vestiare scrie digisport.ro.

Sportivul și-a dus de mai multe ori mâna în zona intimă și apoi a arătat cu degetul către cei din tribune.

Gestul său vine la pachet cu incidentul care s-a petrecut în tribune, când huliganii de la „Uniți sub tricolor“ au afișat următorul banner: „Kosovo e Serbia“. La scurt timp, jucătorii naționalei Kosovo au ieșit de pe teren în semn de protest.

După o așteptare de peste 40 de minute, meciul România - Kosovo s-a reluat din minutul 18, de la scorul de 0-0. Partida s-a terminat 2-0 după golurile marcate de Nicolae Stanciu (83) şi Valentin Mihăilă (90+3).