Halep la US Open: americanii ne „ascund“ meciul cel mai aşteptat. Oră nepotrivită pentru publicul din România
0De când a început ultimul Grand Slam al anului, Simona a fost programată numai de la ora 18.00, ora României, iar fanii ei din ţară i-au putut urmări, fără probleme, evoluţiile. Din păcate, lucrurile nu vor sta aşa în ceea ce priveşte meciul din sferturi.
Iar asta pentru că, potrivit site-ului oficial de la US Open, confruntarea Williams - Halep a fost programată pentru sesiunea de seară, urmând a începe de la ora 19.00, ora locală, ceea ce înseamnă că, după ora României, partida va începe de la ora 02.00, în noaptea de miercuri spre joi.
Va fi ultimul sfert de la US Open, proba feminină, în condiţiile în care, în această seară, avem Vinci - Kerber şi Wozniacki - Sevastova, iar mâine, de la ora 19.00, se joacă Konjuh - Pliskova.