Farul, remiză la Galați în etapa cu numărul 27 din SuperLiga României

0

Farul și Oțelul Galați au terminat la egalitate, scor 1-1, partida din cadrul etapei cu numărul 27 din SuperLiga României.

Farul obține o remiză la Galați
Farul obține o remiză la Galați FOTO Sportpictures

Campioana României a controlat prima repriză a partidei, iar în minutul 31 a reușit să deschidă scorul, prin golul lui Constantin Budescu care a transformat fără probleme o lovitură de la 11 metri.

Apoi, Frederic Maciel a reușit să aducă egalarea, după un gol înscris în poarta lui Alexandru Buzbuchi.

Farul a rămas pe locul patru, cu 41 de puncte acumulate. De cealaltă parte, Oțelul se află pe 11, cu 32 de puncte, potrivit Digi Sport.

Înaintea partidei, Farul ocupă locul 4 în clasament cu 40 de puncte. De cealaltă parte, Oțelul este pe poziția 11, cu 31 de puncte.

În meciul tur, disputat la Galați, Farul s-a impus la limită în fața celor de la Oțelul.