VIDEO Ce lovitură! Simona Halep este în optimi la Indian Wells, dar punctul meciului şi al zilei i-a aparţinut americancei de 19 ani

0
Caroline Dolehide

Simona Halep a avut mult de furcă în partida cu americanca de 19 ani, Caroline Dolehide, pe care a învins-o în trei seturi.

Simona a părut copleşită în primul set, pe care l-a cedat neverosimil în ceva mai mult de o jumătate de oră, cu scorul de 1-6.

Ultima minge a acestui set i-a prilejuit americancei o lovitură de zile mari, ea încheind schimbul de mingi cu un punct de mare campioană, pe care WTA l-a desemnat punctul meciului şi al zilei.

Din fericire, Simona Halep şi-a revenit ulterior şi a tranşat disputa în favoarea ei, reuşind să se califice în optimile de finală ale competiţiei.