VIDEO FC Malmo - CFR Cluj 1-1. Ardelenii ies din Liga Campionilor, rămân doar cu golul serii, „foarfeca“ lui Djokovici

0
CFR Cluj FOTO Mediafax

CFR Cluj a făcut 1-1 pe terenul lui Malmo şi a părăsit Liga Campionilor din cauza rezultatului înregistrat în tur, când a pierdut cu 1-0 jocul acasă.

CFR Cluj avea nevoie de victorie pe terenul lui Malmo pentru a se califica în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, dar nu a reuşit decât un 1-1.

Djokovici a deschis scorul pentru CFR Cluj în minutul 36 cu o execuţie rară, o „foarfecă“ ce a lovit bara şi a intrat în plasă.

În partea a doua, suedezii au egalat datorită unui alt gol superb, şutul în vinclu al lui Traustason din minutul 55.

În minutul 76 Culio a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

CFR Cluj va continua parcursul european în turul trei european al Ligii Europa. Va juca împotriva învingătoarei din disputa Sutjeska Nikšić (Muntenegru) - FC Alashkert (Armenia). Armenii vor juca acasă după ce au învins cu 1-0 în Muntenegru.