Suedezii se amuză înaintea venirii în România: Ce au spus despre meciul care îi poate trimite la Euro 2020

0
Emil Forsberg

De ce ne-a fost frică n-am scăpat: la Stockholm, Suedia şi Spania au remizat, rezultat care i-a trimis pe iberici la turneul final şi care i-a făcut pe nordici favoriţi la locul 2.

Atât România, cât şi Suedia au scăpat victoria printre degete, marţi seară.

Dacă tricolorii au fost egalaţi în minutul 90+2, la Stockholm, Suedia a condus Spania din minutul 50 până în minutul 90+2, atunci când Rodrigo a înscris pentru 1-1. Chiar şi aşa, suedezii simt că au pus deja o mână pe biletele pentru Euro 2020.

„E bine pentru noi. Va fi amuzant să mergem la Bucureşti şi să câştigăm. Am mai disputat astfel de meciuri în trecut şi suntem obişnuiţi. Nu vom avea probleme“, a spus mijlocaşul Emil Forsberg. Iar selecţionerul Janne Andersson a explicat că, pe durata partidei cu Spania, era conectat şi la ce se întâmplă la Bucureşti.

„Ştiam cât era scorul. Când România conducea, le-am transmis băieţilor. Andreas Granqvist m-a întrebat. Nu jucăm pentru remiză cu România. La 15 noiembrie vrem victoria“, a spus Andersson.