Steaua a fost învinsă de Astra Giurgiu. Tamaş a fost eliminat în minutul 86, iar Budescu a marcat la ultima fază

0
Constantin Budescu

Vicecampioana Steaua a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de campioana en-titre Astra Giurgiu, într-un meci în care Constantin Budescu a marcat la ultima fază.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Budescu, în minutul 90+3, cu un şut de la 12 metri, după ce a primit o pasă de la Teixeira şi l-a driblat pe Enache. În minutul 84, fundaşul stelist Gabriel Tamaş a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault asupra lui Teixeira şi a fost eliminat de arbitrul Radu Petrescu.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Al. Stan, Săpunaru, Geraldo, Ricardo Alves (Florea '86), Junior Morais - Al. Ioniţă, Seto (D. Niculae '46), Lovin (Boubacar '63), Teixeira - Budescu. Antrenor: Marius Şumudică.

Steaua Bucureşti: Niţă - Ov. Popescu, Tamaş, Toşca, Momcilovici - Bourceanu, Moke (Achim '46) - Ad. Popa, Boldrin (Enache '46), De Amorim - Golubovici (Aganovici '86). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaş roşu: Tamaş '84.

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene (asistenţi) - Ionuţ Coza (rezervă).

Observatori: Constantin Ştefan, Mircea Călin.