Lazio şi Milan, victorii lejere în Serie A

0

Primele două meciul ale etapei a 37-a din Serie A, au adus câştiga de cauză gazdelor, care s-au impus fără probleme.

Lazio, echipă care lupta pentru locul 4, ultimul care duce în Liga Campionilor a învins-o cu 4-2 pe Genoa.

Gazdele au deschis scorul prin Biava (7), dar Genoa a egalat prin Palacio (12). Golul lui Rochi (52), şi "dubla" lui Hernanes (55 şi 66) au doborât complet echipa adversă care nu a mai punctat decât pentru statistică, în minutul 89 prin Flores.

În celălalt meci, AC Milan, deja campioană, s-a distat cu Cagliari, scor 4-1. Robinho (22, 35), Gattuso (24) şi Seedorf (77) au semnat marşul triumfal al "diavolilor". Golul de onoare al sarzilor a fost marcat de cossu, în minutul 38.