Gâlcă, furios! Espanyol Barcelona a avut două penaltyuri refuzate şi a luat gol în minutul 88

0
Constantin Gâlcă

Espanyol Barcelona a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida disputată pe teren propriu cu Villareal. PEntru echipa lui Gâlcă urmează un meci infernal, în deplasare cu Real Madrid.

Espanyol Barcelona şi Villareal au încheiat la egalitate, scor 2-2, o partidă contând pentru etapa a 21-a din La Liga. Espanyol Barcelona a condus cu 1-0 şi 2-1, cu golurile marcate de Caicedo (4) şi Moreno (40), respectiv Trigueros (24). Villareal a egalat în minutul 88, prin Mussachio, fază la care catalanii au cerut fault în atac la portarul Pau Lopez.

În prima repriză, Espanyol Barcelona a avut o bară şi două penaltyuri refuzate, la un fault asupra lui Caicedo şi un henţ în careu.

A fost primul meci al echipei antrenate de Gâlcă de când clubul a fost preluat de Mr. Chen, un chinez cu o avere de peste 1 miliard de dolari.

Espanyol e pe locul 13, cu 22 de puncte şi urmează să joace pe terenul lui Real Madrid.