Alex Ferguson a confirmat că Vidici nu va mai putea juca în acest sezon

0
Admirat de toată lumea: Sir Alex Ferguson!

Tehnicianul echipei Manchester United, Alex Ferguson, a confirmat că fotbalistul Nemanja Vidici nu va mai putea juca până la finalul acestui sezon, din cauza unei rupturi de ligament încrucişat.

Ne gândeam noi că este ceva grav. Nemanja este indisponibil pentru restul sezonului. Nu este ceva neaşteptat, dar este o veste proastă. Luni îl va vedea un specialist, pentru a se stabili când va fi operat. Acest lucru nu se va întâmpla imediat, deoarece piciorul este încă inflamat", a spus Ferguson.

Impresarul Silvano Martina declarase, pentru presa italiană, că Nemanja Vidici va fi indisponibil mai multe luni din cauza unei accidentări suferite la meciul cu FC Basel, pierdut cu scorul de 1-2, miercuri, în grupa C a Ligii Campionilor, din care a făcut parte şi Oţelul.

Vidici s-a accidentat în prima repriză a partidei de miercuri, fiind înlocuit cu Jonny Evans, în minutul 44.