A ratat o ocazie uriaşă, a fost fluierat de fani şi a „forţat“ schimbarea. Gestul incredibil al lui Emenike

0
Emenike (stânga), într-o fază de la un derby cu Galatasaray. FOTO AP

Derby-ul dintre Fenerbahce şi Beşiktaş a avut şi un moment mai puţin întâlnit în timpul unui meci de fotbal. Atacantul nigerian Emmanuel Emenike a forţat propria schimbare, după 20 de minute de joc.

După ce-a irosit o ocazie uriaşă, la scorul de 0-0, în minutul 20, Emenike a reacţionat extrem de ciudat la fluierăturile şi la huiduielile propriilor fani.

Foarte nervos, internaţionalul nigerian de 27 de ani a făcut semnul schimbării către banca lui Fener, iar când a văzut că antrenorul n-are de gând să-l scoată de pe teren, a ieşit singur, în timpul meciului.

Emenike şi-a aruncat nervos tricoul şi a părăsit suprafaţa de joc, fiind greu convins de către coechipieri să revină pe teren.

Nigerianul a rămas apoi în echipa lui Fenerbahce, dar după pauză nu s-a mai întors de la vestiare şi a fost înlocuit.

Fenerbahce a câştigat la limită derby-ul cu Beşiktaş, scor 1-0, cu golul lui Sow, în prelungiri.