Şumudică, meci nebun în Turcia: Echipa românului a doborât un gigant al campionatului

0

Marius Şumudică a început sezonul catastrofal în prima ligă, suferind un eşec cu 0-5 pe terenul celor de la Fenerbahce. Apoi însă, tehnicianul de 48 de ani a „reparat“ situaţia.

Gaziantep urcă sub comanda lui Marius Şumudică! După acel meci de coşmar, în chiar prima etapă, cu Fenerbahce, echipa s-a „metamorfozat“. Şi nu mai pierde!

Au urmat trei partide de atunci, toate în campionat. Bilanţul: două victorii şi un egal. Ultimul succes a venit, sâmbătă seară, acasă, cu Beşiktaş. Gaziantep a început excelent partida şi a deschis scorul din minutul 8. Iar în minutul 79, tabela arăta un incredibil 3-0 pentru echipa lui Şumudică!

S-a terminat 3-2, după ce oaspeţii au înscris în minutele 83 şi 84 într-un meci nebun, cu trei jucători eliminaţi. Kayode (75) de la gazde a fost trimis la vestiar, în timp ce Vida (6) şi Elneny (75) au fost eliminaţi de la Beşiktaş.