(VIDEO) Bătaie spectaculoasă între hocheiștii canadieni și cei letoni în campionatul Rusiei

0
Kip Brennan este unul dintre cei mai activi bătăuși din KHL

Atacantul echipei ruse de hochei Viteazi Cehov, Kip Brennan a declanșat o bătaie în startul reprizei a treia din meciul de pe teren propriu cu Dinamo Riga, din cadrul Ligii Continentale de hochei (KHL).

Jucătorul canadian l-a atacat fulgerător pe fundașul letonilor Krishjanis Redlichs, însă arbitrii i-au despărțit repede pe cei doi.

Pentru acest incident hocheistul gazdelor a primit o dură penalizare, lăsându-și echipa în inferioritate numeric pe parcursul a șapte minute. Remarcăm că în acest segment de timp, rușii au scăpat două goluri.

Acest incident nu a fost singurul din partida Viteazi - Dinamo. Aproape de finalul meciului, același Brennan din nou s-a bătut, de această dată cu Janis Sprukts și din nou a fost eliminate pentru șapte minute.

În scurt timp, alți doi canadieni din lotul echipei din Tveri, Nick Tharnaski și Jeremy Jablonski au provocat o bătaie generală fiind eliminați până la finele meciului.

În timp ce hocheiștii gazdelor se întreceau la capitolul agresivitate, letonii au trimis de șapte ori pucul în poarta adversă și au învins cu 7-1.