Remiză cu goluri pentru FCM în cantonamentul din Antalya

0
Mureşenii au ratat multe ocazii în repriza a doua şi s-au văzut egalaţi în ultimul minut

FCM Târgu-Mureş a terminat la egalitate, scor 2-2, partida amicală disputată ieri în cantonamentul din Antalya, în compania formaţiei FK Mladenovac, echipă clasată pe locul 11 în Prva Liga (liga a II-a din Serbia).

Golurile echipei mureşene au fost înscrise de Punosevac, în minutul 6, după ce a interceptat o minge trimisă de portarul advers şi Huiban, în minutul 22, care a deviat în poartă un şut din marginea careului de 16 metri. Oaspeţii au revenit pe tabela de marcaj prin două reuşite în minutele 55 şi 90. ultimul gol fiind înscris dintr-un penalty uşor acordat de centralul din Kazakhstan. În repriza secundă, FCM-ul a ratat trei ocazii clare de gol, prin Zăgrean, Gugu şi Ungur.

Antrenorul principal Daniel Isăilă a folosit în partida cu sârbii următorii jucători:

Abraham (75-Botoşer) - Peteleu (70-Stancu), Vârtic (70-Nicu), Ungur (70-Gugu), Szilagyi (70-Hanca), Stere, Pădureţu (27-Petriş / 70-Precup), Istrate (58-Rozenfeld). Ganea (70-Şaim), Huiban (70-Cristea), Punosevac (70-Zăgrean). În minutul 27, Pădureţu a fost schimbat după ce a suferit o uşoară accidentare. Dealtfel, Isăilă a efectuat foarte multe schimbări pe parcursul meciului, pentru a roda astfel lotul avut la dispoziţie în cantonamentul din Antalya.