BASCHET Energia s-a impus în prelungiri

0
Fileds a fost cel mai bun marcator pentru Energia

Energia Rovinari s-a impus, aseară, în faţa echipei Dinamo abia în repriza de prelungiri pentru că, la sfârşitul celor patru reprize, scorul era egal.

Energia a câşigat foarte greu meciul disputat aseară, în Sala Sporturilor din Târgu-Jiu, împotriva formaţiei Dinamo. Baschetbaliştii formaţiei gorjene au ratat cât pentru două meciuri. În repriza a treia, Energia a înscris doar şase puncte, iar dinamoviştii au reuşit să egaleze şi să ducă meciul în prelungiri. În repriza sumplimentară, Energia a reuşit să se impună, scorul, final fiind 84-75. Antrenorul Slobodan Nikolici s-a arătat mulţumit de apărare, dar atacul a fost dezamăgitor. Cei mai buni marcatori pentru Energia au fost Fields (26 p) şi Kabengele (15 p).