Jandarm hunedorean pe podium la concursul de înot al Ministerului Afacerilor Interne

0

Plutonierul Constantin Dochiu din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Hunedoara a ocupat locul III la Campionatul de Înot al Ministerului Administraţiei şi Internelor, care s-a desfăşurat în municipiul Piteşti perioada 6-9 iulie 2010.

Jandarmul hunedoarean a participat la proba 100 metri bras, categoria de vârstă peste 35 ani, alături de alţi 33 de competitori din structurile Ministerului Administraţiei şi Internelor.

De asemenea, subofiţerul a făcut parte din echipa Jandarmeriei Române, care s-a clasat la această competiţie în clasamentul general pe locul II.
La aceiaşi competiţie desfăşurată în urma cu doi ani, plutonierul Constantin Dochiu a ocupat locul II la proba 100 metri bras, iar în anul 2007 a ocupat locul III la proba 100 metri liber.