Lung junior nu a vrut să mai joace cu Astra, dar a fost convins de colegi. Vezi cum!

0

Gafa făcută la primul gol al Astrei l-a supărat atât de mult pe Silviu Lung junior încât nu a mai dorit să intre pe teren în repriza secundă a meciului de la Ploieşti (scor 2-2).

Ploieştenii au egalat, 1-1, dintr-o lovitură liberă de la peste 30 de metri, şutul lui Popara, pe centrul porţii, trecând pe sub Lung, care a plonjat târziu.

Ţicleanu a dezvăluit că Silvică a fost foarte dezamăgit de greşeala sa şi nu a mai dorit să joace după pauză, deşi nimeni nu i-a reproşat nimic.

Până la urmă, pentru a-l convige să revină pe gazon, tânărul portar craiovean a fost luat pe braţe de colegi.

Greşeala lui Silviu a fost omenească. Noi am încercat să o facem uitată, dar nu am reuşit“, a spus Alex Piţurcă, autorul primului gol al Ştiinţei.