HANDBAL: HCM Baia Mare - CSM Cetate Devatrans 34—17

0
HCM Baia Mare vrea o noua victorie FOTO:Arhiva

De la ora 19.00, HCM Baia Mare întâlneşte CSM Cetate Devatrans în sala sporturilor "Lascăr Pană" din Baia Mare, într-un meci care va conta pentru a 16-a etapă din Liga Naţională feminină de handbal. În tur, HCM Baia Mare s-a impus cu 32-28 (15-13) la Deva.

UPDATE 4 HCM Baia Mare câstigă cu 34 la 17, la finalul unui meci în care handbalistele antrenate de Tone Tiselj au arătat că au valoare. HCM Baia Mare va juca săptămâna viitoare un nou meci de campionat în compania celor de la Constanţa.

După care urmează meciurile din Champios League, primul meci acasă din Liga Campionilor fiind cel din 8 februarie, când vom întâlni Gyor.

UPDATE 3 Baia Mare, cu 15 minute inainte de final conduce cu 23 la13. Un nou meci bun facut de Paula Ungureanu in poarta campioanei Romaniei.

UPDATE 2 La pauza  HCM conduce cu scorul de 14 la 10.

UPDATE 1 Minutul 20 HCM conduce cu 7 la 4.

Update HCM Baia Mare a început în forţă meciul cu Deva, băimărencele conducând pe tabela de scor după primele 10 minute cu 5 la 3. Baia Mare a avut un prim început de repriză cu multe cartonaşe galbene.

Până în momentul de faţă echipa din Baia Mare este neînvinsă, având la activ două victorii obţinute în faţa SCM Craiova şi CSM Ploieşti.

Meciul va fi arbitrat de Marius Murariu şi Marius Tabacariu (Neamţ). Observator: V. Ciucan (Bucureşti).

EXCLUSIV Golgheterul Campionatului European, Cristina Neagu, aproape de revenirea în România. „O vrem!“