VIDEO Rezultat mare pentru Lazio: cu Ştefan Radu titular, echipa se apropie la doi paşi de liderul Juventus

0
Ştefan Radu, fotbalist legitimat la Lazio FOTO Arhivă personală/Facebook

Lazio continuă „maratonul” din primul eşalon italian şi, cel mai recent, învinge Spal, scor 5-1. După victoria de duminică, echipa este foarte aproape de liderul campionatului, Juventus.

Primul 11 l-a avut inclus şi pe românul Ştefan Radu, Lazio deschizând scorul, încă din minutul 3, prin golgheterul Ciro Immobile. Rând pe rând, şi-au trecut numele pe tabelă Felipe Caicedo (16), din nou Ciro Imobile (29'), din nou Felipe Caicedo (38') şi, la jumătatea partidei, era deja 4-0.

Apoi, în a doua repriză, Bobby Adekanye „a parafat” arsenalul de reuşite pentru echipa gazdă, înscriind pentru prima dată în tricoul lui Lazio. În cele din urmă, Simone Missiroli a punctat golul de onoare pentru Spal (65').

Lazio ocupă locul secund în Serie A, la doar cinci puncte distanţă de liderul Juventus şi având un meci mai puţin disputat, bilanţul ilustrând 15 victorii, patru remize şi două înfrângeri. De cealaltă parte, Spal se află chiar pe ultima poziţie a clasamentului, cu doar patru meciuri câştigate, trei egaluri şi 15 partide pierdute.