Jandarmul Ionuţ Timofte, locul I la semimaratonul “Gerar”!

0
timofte

Plutonierul-major Ionuţ Timofte a reprezentat timp de peste 5 ani Jandarmeria dâmboviţeană prin participarea la mai mult de 70 de competiţii sportive (maratoane montane, semimaratoane pe asfalt, crosuri etc.), la care a obţinut rezultate notabile.

Weekend-ul trecut jandarmul montan a obţinut o nouă performanţă. S-a clasat pe locul I la categoria masculin +35 ani în cadrul “Semimaratonului GERAR” – ediţia a X-a, desfăşurat la Bucureşti.

Pasionat de sport şi de alergarea montană, subofiţerul s-a înscris în competiţie la proba de cros şi a parcurs o distanţă de 10,8 km într-un un timp de 38 minute şi 52 de secunde.

În perioada 22-23 februarie a.c. jandarmul montan va participa la Campionatul Naţional de Sală-Masters, la Bucureşti

Plutonierul-major Ionuţ Timofte îşi desfăşoară activitatea în cadrul inspectoratului din anul 2006, fiind încadrat la Postul de Jandarmi Montan Zănoaga.