Unirea Urziceni a câştigat primul amical al cantonamentului de la Braşov GALERIE FOTO

0

Fosta campioană a României, Unirea Urziceni, a învins, în această dimineaţă, pe Stadionul „Carpaţi“ din Braşov, pe Victoria Brăneşti, scor 2-0.

Golurile formaţiei pregătite de Ronny Levy au fost marcate de Bilaşco, în minutul 38 şi de Bordeanu, din penalty, în minutul 90. Ialomiţenii au dominat clar meciul, ratând şi câteva ocazii importante. Băieţii antrenaţi de Ilie Stan s-au mulţumit să se apere şi să fie periculoşi doar pe contraatac.

Ronny Levy i-a trimis în teren, doar în prima repriză, şi pe foştii stelişti Petre Marin şi Rică Neaga, în timp ce Ilie Stan nu l-a folosit niciun minut pe Marian Aliuţă.

Unirea Urziceni: Arlauskis - Petre Marin, Galamaz, Fernandes, Brandan - Paraschiv, Pădureţu - Semedo, Neaga, Todoran - Bilaşco.

Pe parcurs au mai intrat: Mehmedovici, Epaminonda Nicu, Frunză, Onofraş, Grigore, Bordeanu, Maftei, Maurice Junior Dale.

Victoria Brăneşti: Stoicescu - Popa, Bar, Velicu, Nicola - Simion, Negru, Ispir, Nicoară - Oprea, Coman.

Pe parcurs au mai intrat: Lorincz, Zuluf, Vali Alexandru, Novac, Daniel Stan, Ciprian Prodan.

Antrenorul Unirii, Ronny Levy (foto sus în mijloc) a refuzat să dea declaraţii după meci

„Este o perioadă foarte dificilă pentru noi, întrucât pregătirea fizică este intensă, iar la meciuri parcă nu mai avem forţă. Este bine pentru moral că am învins, dar importante sunt meciurile oficiale.

Rică Neaga (foto sus) a fost folosit de Levy doar în prima parte a jocului

Ne aşteaptă un campionat foarte greu, dar de aceea ne pregătim şi depunem un efort considerabil, întrucât vrem să ieşim campioni la finalul sezonului.

Nu ne va fi uşor, fiindcă toate echipele din Liga I s-au întărit serios, a declarat la final marcatorul primului gol al Unirii, Marius Bilaşco.

Managerul sportiv al Victoriei Brăneşti, Alin Buzărin (foto sus), s-a agitat în permanenţă pe margine

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!