Un şofer beat a provocat un grav accident pe E85. Ce alcoolemie avea conducătorul auto
0Trei dintre victime au fost preluate imediat de ambulanţe SAJ şi una de autospeciala de transport victime multiple.
Două autoturisme au fost implicate joi seara într-un grav accident petrecut pe E85.
Potrivit poliţiei, un şofer băut, în vârstă de 40 de ani, din Focşani, căruia oamenii legii i-au descoperit o alcoolemie de 1,11 la mie, a intrat pe contrasens şi a lovit o altă maşină în care se aflau trei persoane cu vârste de 54, 55 şi 56 de ani, toate din Slănic Moldova, judeţul Bacău.
În urma producerii accidentului, a rezultat rănirea uşoară a conducătorului auto şi a celor doi pasageri din autoturismul care se deplasa regulamentar, pe direcţia Focşani - Garoafa, precum şi a şoferului vinovat.
Acesta din urmă a rămas internat peste noapte în spital, astfel că până acum nu a fost luată nicio măsură preventivă împotriva lui.
Pompierii au intervenit cu o autospecială de stingere, o autospeciala de transport victime multiple şi o autospeciala de descarcerare.
