Gaz Metan CFR Craiova a surclasat „Bătrâna Doamnă“

0

Elevii lui Jerry Gane au făcut un joc foarte bun şi au obţinut o victorie la scor, 4-1, pe teren propriu, cu „Bătrâna Doamnă“.

Oltenii au deschis scorul în minutul 17, prin Niţă, cu un şut deviat de la marginea careului, şi l-au majorat peste opt minute, când Vigariu a făcut 2-0, după o pasă primită de la Boroiban. Până la pauză avea să fie 3-0 pentru gazde, C. Niţă trecându-şi în cont „dubla“, în minutul 43.

La reluare, Gaz Metan CFR nu a mai forţat, însă tot s-au mai marcat două goluri, câte unul de fiecare parte. Japonezul Yuki a punctat pentru 4-0, cu cinci minute înainte de final, arădenii marcând golul de onoare în prelungiri, prin Voiculeţ (90+2).

Iată echipele care s-au întâlnit astăzi, la Depou:

Gaz Metan CFR: Neagoe - Firoiu, R. Barbu, Cruşoveanu, Buşu - Mitroi, P. Irimescu, Rădoi, C. Niţă - Vigariu, Boroiban. Antrenor: Ionel Gane.

UTA Arad: Smaranda - Mihuţ, Pascariu, Pocuca, Neagu - Nădăban, Calvin, Purece, Diarra - Voiculeţ, Ţucudean. Antrenor: Roland Nagy.

În etapa a 5-a a ligii secunde, Seria a 2-a, s-au mai consemnat rezultatele: Dacia Mioveni - CSM Vâlcea 1-0, FC Bihor - Poli Iaşi 2-1, ACU Arad - Minerul Lupeni 1-0, Voinţa Sibiu - FC Silvania 3-0, Arieşul Turda - Unirea Alba Iulia 0-0, Petrolul - FC Argeş 5-0, Mureşul Deva - ALRO Slatina 1-1.