Olimpia Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Ligii Campionilor

0

Echipa Olimpia Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal feminin, după ce a remizat, miercuri, scor 2-2, după prelungiri, în întâlnirea disputată în deplasare cu formaţia campioană a Austriei, Neulengbach. La finalul timpului regulamentar scorul a fost 1-1, acelaşi ca în partida tur, de la Cluj-Napoca, din 26 septembrie.

Alexandra Lunca a înscris pentru Olimpia în minutele 81 şi 101. Gazdele au deschis scorul prin Giovana în minutul 30 şi au egalat la 2 prin Gstottner, în minutul 108. În optimile de finală, Olimpia va juca împotriva campioanei Italiei ASD Torres CF, care a eliminat echipa Apollon Limassol după două victorii, scoruri 3-2 în Cipru şi 3-1 acasă. Meciurile din această fază se vor disputa la 31 octombrie şi 7 noiembrie, potrivit Mediafax.