Turnu Severin: Sediu nou pentru Inspectoratul Şcolar Mehedinţi

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
La eveniment a luat parte şi ministrul Educaţiei, Daniel Funeriu
La eveniment a luat parte şi ministrul Educaţiei, Daniel Funeriu

Inaugurarea noului sediu al Inspectoratului Școlar Mehedinți s-a făcut în prezența ministrului Educației,  Daniel Funeriu

Noul sediu al Inspectoratului Şcolar Mehedinţi din Drobeta Turnu Severin, a fost inaugurat, ieri.

La eveniment a luat parte şi ministrul Educaţiei, Daniel Funeriu, de astfel acesta fiind cel care a acordat un sprijin deosebit în finalizarea lucrărilor la acest obiectiv, prin alocarea sumelor necesare.

Ani de-a rândul Inspectoratul Şcolar Mehedinţi a funcţionat cu statut de chiriaş, la parterul imobilului care aparţine Administraţiei Taberelor Şcolare.

În noul sediu va funcționa activitatea inspectoratului, cea de formare educațională, dar și cea sindicală.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite