Turnu Severin: A condus sub influenţa alcoolului, dar a fost prins de poliţişti

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Un bărbat de 35 de ani, din Severin, a fost surprins la volanul unui autoturism conducând în stare de ebrietate

Citeşte şi:

Tupeu cu epoleţi! Poliţia parchează fără jenă pe locurile rezervate persoanelor cu handicap

Un bărbat de 35 de ani din Drobeta Turnu Severin, a fost depistat, ieri, în trafic în timp ce conducea un autoturism sub influenţa băuturilor alcoolice.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat o valoare de 0,74 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Acestuia i s-au intocmit acte premergătoare pentru săvârşirea infracţiunii de conducere sub influenţa alcoolului.


Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite