Locul trei pentru Petrolul după meciul nebun cu Mediaş: 6 eliminaţi şi scandal pe teren provocat de Bornescu

0
Locul 3 în campionat pentru Petrolul şi un loc în Europa League după meciul cu Mediaş. FOTO fcpetrolul.ro

După remiza cu Gaz Metan Mediaş, 1-1, consemnată la capătul unui meci absolut halucinant, “lupii” au completat podiumul Ligii I, locul trei oferindu-i Petrolului certitudinea evoluării în ediţia următoare a Europa League. Meciul nu a fost lipsit de incidente

Partida dintre Petrolul şi Gaz Metan Mediaş a fost marcată de şase eliminări, zece cartonaşe galbene, două bare şi o mulţime de alte ocazii ale ploieştenilor. Un gol al oaspeţilor venit aproape din întâmplare, o egalare obţinută de Hamza, din penalty, în cel de-al 11-lea minut al prelungirilor.

Plus o ieşire nervoasă a lui Bornescu, care l-a muşcat de mână pe Bawab.

Petrolul termină campionatul pe locul trei şi încheie cel mai bun campionat din ultimii 47 de ani.

Pe aceeaşi temă

FOTO VIDEO Junglă la Ploieşti: Bornescu l-a muşcat pe Bawab. Gaz Metan a condus până în minutul 90+12 şi a încheiat meciul cu şapte jucători

FOTO După ce şi-a muşcat adversarul, goalkeeperul Bornescu a spart şi un geam la vestiare