BC Timişoara - Asesoft Ploieşti, diseară, în Cupa României

0

Doi din „granzii“ baschetului românesc, Timişoara şi Ploieştiul deschid, vineri seară, seria derby-urilor din anul 2012. Cele două echipe se vor duela în sferturile Cupei României. Meciul începe de la ora 18.00 şi va fi televizat de Digi Sport

BC Timişoara şi CSU Ploieşti se duelează, vineri seară, în primul meci din această serie a sferturilor Cupei României. Faţă de întâlnirea din campionat, disputată la Brazi în decembrie şi încheiată cu victoria la limită a bănăţenilor, la primul meci din această fază a Cupei s-ar putea afla pe teren şi Sime Spralja, pentru gazde, respectiv Angel Santana şi Darius Hargrove, în tabăra ploieştenilor, informează ziarul Prahova. Confruntarea va debuta la ora 18:00 şi va fi oficiată de o brigadă formată din Mircea Şerban, Fabiana Niţu şi Laszlo Bukureşti, potrivit aceleiaşi surse. Meciul va fi televizat, în direct, pe Digi Sport 1. Partida retur va avea loc, marţi, 10 ianuarie, la Sala Sporturilor din Brazi.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe ploiesti@adevarul.ro!