BCM U Piteşti caută prima victorie din play-off

0

Piteştenii pornesc de la scorul de 0 -2  şi vor întâlni diseară pe CSU Asesoft Ploieşti, în etapa a 3-a, a play-offului.

Elevii lui Tudor Costescu au pierdut primele două partide de la Ploieşti şi abordează partida din această seară ca pe una de totul sau nimic.

În primul meci de la Ploieşti , BCM U Piteşti a plătit tribut ratărilor de la mare distanţă, capitol la care elevii lui Costescu au bifat doar trei reuşite din 17 încercări, iar meciul a fost pierdut cu 80 – 97.

Evoluţia Piteştiului a fost mult mai bună în cea de-a doua zi. Elevii lui Costescu au condus pe tabelă timp de 25 de minute, însă au căzut fizic în ultimul sfert şi au cedat, 77 – 86.

Dacă o victorie a Piteştenilor ar mai ţine “vi” speranţele acestora de a trece de Asesoft, o înfrângere ar încheia orice socoteală.

Partida va începe la ora 18:15 şi se va disputa în “Sala Sporturilor” din Trivale.