Accident pe Autostrada Soarelui soldat cu patru victime. Circulaţia a fost întreruptă zeci de minute
0Şase maşini au fost implicate într-un accident rutier produs pe A2 în dimineaţa zilei de luni, 22 iulie. Câteva zeci de minute, traficul pe sensul către mare a fost blocat.
Salvatorii din cadrul ISU Dobrogea au fost solicitaţi să intervină pentru gestionarea unei situaţii de urgenţă apărute în urma unui accident rutier.
Accidentul rutier s-a produs la kilometrul 206 pe sensul de mers Bucureşti-Constanţa, pe Autostrada Soarelui (A2).
La faţa locului s-au deplasat o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare grea, trei echipaje SMURD, elicopterul SMURD şi o ambulanţă a Serviciului Judeţean de Ambulanţă Constanţa.
„În urma impactului dintre trei autovehicule, patru persoane au fost rănite”, transmite Centrul Infotrafic al poliţiei Române.
Pentru una dintre victime a fost necesară intervenţia echipei de la descarcerare. Printre cei accidentaţi se află şi o fetiţă de 11 ani. Toţi răniţii au fost pasageri într-o maşină Matiz.
Din primele informaţii reiese că accidentul s-a produs din cauza nerespectării distanţei demers între autourisme.

Pe aceeaşi temă:
Pieton accidentat mortal pe A2. Şoferul a fost transportat la spital cu elicopterul SMURD
Pieton accidentat mortal pe A4. Bărbatul a fost lovit de trei maşini