Intervenție emoționantă a ISU Cluj. Pompierii au salvat o pisică blocată într-o țeavă, pe un șantier

0
Publicat:

O intervenție mai puțin obișnuită a avut loc aseară, 18 martie, pe un șantier de pe strada Nuferilor din localitatea Dezmir, județul Cluj. 

Pompierii au reușit să scoată pisica blocată din țeavă. FOTO: Turda News
Pompierii au reușit să scoată pisica blocată din țeavă. FOTO: Turda News

În jurul orei 21:00, pompierii din cadrul Punctului de Lucru Jucu au fost chemați să salveze o pisică blocată într-o țeavă, la aproape un metru adâncime, scrie presa locală. 

Potrivit ISU Cluj, intervenția a fost una dificilă, pompierii fiind nevoiți să sape manual, folosind lopeți și târnăcop, pentru a ajunge la tubul unde se afla pisica. Într-un final, aceștia au reușit să aibă acces și să o scoată nevătămată la suprafață.

„Echipajul din cadrul Punctului de Lucru Jucu a salvat aseară o pisică blocată într-o țeavă pe un șantier situat pe strada Nuferilor din localitatea Dezmir. Pompierii au fost nevoiți să sape la o adâncime de aproape un metru, folosind lopețile și târnăcopul. Ulterior, și-au creat acces spre țeava unde era blocată pisica. În cele din urmă, aceasta a fost scoasă teafără la suprafață”, informează reprezentanții ISU Cluj.

Cluj-Napoca

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite