Acțiunea „Blocada”. Un șofer turc a fost oprit în trafic de polițiștii Capitalei. Ce-au descoperit în mașina lui
0Polițiștii au găsit peste 11 kilograme de aur după ce au oprit în trafic, în cadrul acțiunii „Blocada”, un șofer turc, în vârstă de 69 de ani, pe o stradă din Sectorul 5.

”În urma controlului efectuat asupra autovehiculului, au fost identificate 12 pachete ce conţineau bijuterii, posibil din aur, a căror provenienţă nu a putut fi justificată. Bijuteriile au fost ridicate, în vederea confiscării”, au precizat reprezentanţii Poliţiei Capitalei.
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție 24 efectuează cercetări sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 5, sub săvârșirea acțiunii de contrabandă.
Prin acțiunea Blocada, Poliția Română previne comiterea de fapte antisociale, și asigurară un trafic rutier fluent, în special pe drumurile dinspre şi către punctele de trecere a frontierei.