O femeie a murit într-un accident exact în locul în care şi Şerban Huidu a provocat o tragedie acum cinci ani
0Accidentul s-a petrecut aseară la Timişul de Sus, în aceeaşi curbă care i-a fost fatală şi lui Şerban Huidu. Maşina şoferiţei s-a izbit de un utilaj de deszăpezire.
Femeia de 35 de ani venea de la Predeal şi urma să ajungă la Braşov. Într-o curbă periculoasă a pierdut controlul maşinii, a intrat pe contrasent şi s-a izbit violent de un utilaj de deszăpazire. Femeia a murit pe loc. Poliţiştii fac cercetări pentru a afla ce viteză avea maşina în momentul impactului şi dacă şoseaua umedă din cauza ninsorii abundente a fost cea care a dus la accident.
Tragedia s-a produs în aceeaşi curbă în care în 2011, prezentatorul Şerban Huidu a pierdut controlul maşinii, a intrat pe contrasens şi a ucis trei oameni. Accidentul de atunci s-a produs tot pe o vreme umedă. La Timişul de Sus au mai avut loc accidente în ultimii ani deoare şoferii au tendinţa să apese pedala de acceleraţie în zonă.