VIDEO Vlad Chiricheş a marcat pentru Napoli într-un meci nebun din Serie A, cu opt goluri

0
Vlad Chiricheş

Napoli şi Torino au oferit cel mai spectaculos meci al rundei din Serie A, partidă încheiată cu victoria gazdelor, scor 5-3.

Napoli a câştigat cu 5-3 partida de pe teren propriu cu AC Torino, din etapa a 17-a Serie A. Napoletanii aveau deja 3-0 la pauză, după tripla reuşită de Mertens, iar golul de 4-1 a fost marcat de Vlad Chiricheş în minutul 70. Fundaşul român a avut îndrăzneala de a urca în atac şi a punctat simplu, din faţa porţii, după o pasă perfectă a lui Callejon.

Golul al cincilea al lui Napoli a fost marcat tot de Mertens, acesta fiind şi cea mai frumoasă reuşită a partidei, un lob executat din unghi.

VIDEO Golurile partidei Napoli - Torino 5-3

În urma acestui succes, Napoli a urcat pe locul 3 în Serie A, la un singur punct de AS Roma, echipa de pe locul doi, şi la opt lungimi de liderul Juventus.