VIDEO Ronaldo a făcut instrucţie cu Elveţia! Portugalia este prima echipă calificată în finala Ligii Naţiunilor

0
Cristiano Ronaldo

Portugalia este prima echipă calificată în finala Ligii Naţiunilor, după disputarea semifinalei de aseară, contra Elveţiei.

Lusitanii au câştigat cu 3-1 meciul cu Elveţia disputat la Porto, şi s-au calificat în ultimul act al competiţiei.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 25, dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, iar elveţienii au egalat, în minutul 57, din penalty, prin Rodriguez.

Când partida se îndrepta spre prelungiri, Cristiano Ronaldo a ieşit din nou la rampă şi a rezolvat soarta calificării în doar două minute, 88 şi 90.

Joi, la Guimaraes, Olanda şi Anglia se întâlnesc în cealaltă semifinală. Finala competiţiei se va juca pe 9 iulie, la Porto.