VIDEO Meci spectaculos în Bănie între Craiova şi Viitorul şi un gol ca pe PlayStation

0
Gol marcat de Bărbuţ FOTO Mediafax

CSU Craiova şi Viitorul au oferit un meci demn de renumele unor echipe ofensive, spectaculoase. Oltenii s-au impus cu 3-1, revenind de la 0-1.

Trupa lui Hagi a condus cu 1-0 după un gol de generic marcat de Ţucudean (42), însă gazdele, impulsionate de un public fantastic, au întors rezultatul cu reuşitele lui Mitriţă (58-pen), Bancu (62), Bărbuţ (77).

Bogdan Ţiru, de la oaspeţi, a văzut cartonaşu roşu în minutul 57, după ce a făcut henţ în careu şi a  primit al doilea galben.

0-1: Ţucudean a înscris un gol spectaculos, după o centrare a lui Cicâldău.

1-1: Mitriţă a transformat un penalti acordat pentru un henţ în careu al lui Ţîru.

2-1: Bancu a înscris din şapte metri, după ce la un şut al lui Zlatinski mingea a lovit bara.

3-1: Bărbuţ a stabilit scorul final din doi metri, după o centrare a lui Bancu

CSU Craiova (antrenor Devis Magia): Calancea - Datkovic, Kelic, Briceag - Martic, Zlatinski, Mateiu, Bancu (Roman '90+2) - Mitriţă (Bărbuţ '69), Burlacu (Popa '74), Băluţă.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai - Lopez, Ţîru, Hodorogea, De Nooijer - Vînă (Eric '70), Mladen (T. Băluţă '46), Ganea - Măţan (Horj '59), Ţucudean, Cicâldău.

Gică Hagi: M-am simţit şi eu antrenor!

Într-un alt meci din Liga 1, Concordia Chiajna a trecut de FC Botoşani cu 3-0. Golurile au fost marcate de Bawab '39, Cristescu '49 şi Bud '87.

VIDEO Rezumatul partidei de la Craiova. Golul fabulos, marcat de Ţucudean, la minutul 3