VIDEO Lazio - Fenerbahce 1-1: dezastru total pentru echipele italiene în Europa

0

La 24 de ore după ce Juventus a părăsit, fără drept de apel, Liga Campionilor, fiind învinsă de două ori de Bayern Munchen, ultima grupare din Serie A rămasă în cupele europene, în acest sezon, a fost eliminată şi ea.

După ce a pierdut, la Istanbul, scor 0-2, acum o săptămână, Lazio avea o misiune grea: remontarea handicapului, la Roma, în faţa unor tribune goale. Asta deoarece UEFA a pedpesit clubul din cauza manifestărilor rasiste ale suporterilor la un meci anterior.

Fără sprijinul fanilor şi având în faţă un adversar puternic, Lazio n-a putut da lovitura. Gazdele au avut nevoie de 60 de minute pentru a marca, prin Lulici. Avantajul romanilor n-a rezistat decât 13 minute. Erkin a egalat şi a „ucis“, practic, meciul.

La Lazio, Ştefan Radu a fost integralist.