VIDEO La aproape 40 de ani, Francesco Totti încă are atingerea de geniu

0
Francesco Totti

Totti a adus victorie echipei sale, AS Roma, în prelungirile partidei cu Sampdoria din etapa a treia a campionatului italian.

Francesco Totti a fost introdus la pauză în meciul dintre Roma şi Sampdoria, într-un moment în care oaspeţii conduceau cu 2-1. În minutul 60, regele Romei a oferit o pasă magnifică pentru golul egalizator al lui Dzeko, iar în prelungirile partidei a marcat golul decisiv din lovitură de la 11 metri. Scor final, AS Roma - Sampdoria 3-2.

Totii, care va împlini 40 de ani pe 27 septembrie, este la ultimul sezon comepetiţional, urmând să ocupe o funcţie în conducerea clubului roman.

Un alt meci din Serie A, Genoa - Fiorentina, cu Tătăruşanu titular la oaspeţi, a fost întrerupt în minutul 28 din cauza unei ploi torenţiale, cu grindină.

Rezumatul partidei AS Roma - Sampdoria 3-2.