VIDEO Cu un grec printre titulari, AS Roma are zece victorii consecutive în campionatul italian şi e liderul Seriei A

0
Torosidis joacă la AS Roma

AS Roma domină autoritar această ediţie a campionatului italian, din care s-au scurs deja zece etape, în care Lobonţ şi colegii săi n-au fost învinşi.

Roma a bătut aseară cu 1-0 pe Chievo, la care Paul Papp a intrat în minutul 62, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de Boriello, în minutul 67. Capitolinii au ajuns la zece victorii consecutive şi au un singur gol primit, dar 24 marcate. Ei conduc în clasament cu cinci puncte avansa faţă de a doua clasată, Napoli, pe locul trei fiind campioana Juventus, care are acelaşi număr de puncte dar un golaveraj inferior.

Bogdan Lobonţ este meci de meci rezerva lui De Sanctis, în vreme ce grecul Torosidis, care va evolua contra României în barajul pentru Campionatul Mondial, a fost titular ca fundaş dreapta în ultima partidă de campionat.