VIDEO "Cangurii" care l-au bătut pe Reghe, aşteptaţi ca nişte eroi la Sydney

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

"Cangurii" de la Sydney Wanderers, echipa care a câştiga Liga Campionilor Asiei, s-au întors acasă cu trofeul şi au avut parte de o primire triumfală.

Mii de fani ai echipei înfiinţate abia în 2012 au luat cu asalt aeroportul din metropola australiană pentru a-şi vedea favoriţii când ies cu trofeul. Australienii au creat o atmosferă incendiară şi au scandat numele echipei, iar jucătorii au cântat şi dansat împreună cu ei. 

Sydney Wanderers a realizat o performanţă de excepţie într-un timp atât de scurt, însă anul acesta în campionat merg extrem de prost, fiind pe ultimul loc după patru etape, cu zero puncte. "Cangurii" au jucat însă doar două meciuri deoarece au avut de pregătit partida cu Al Hilal.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite